Mistrzowie Nauki i Innowacyjności
Popularyzująca osiągnięcia nauki w Polsce na temat unikatowości, potencjału, rozwoju nauki, innowacyjnych projektów badawczych. Inspirująca do tworzenia współpracy i partnerstwa gospodarczego, relacji biznesowych pomiędzy światem nauki, badań i rozwoju a światem gospodarki, przemysłu i biznesu.
Misja Świętokrzyskiego Centrum Onkologii ujęta jest w następujących słowach:
niesienie wszechstronnej pomocy Pacjentom oraz ich rodzinom zmagającym się z chorobami nowotworowymi.
Dr hab. n. med. Stanisław Góźdź prof. UJK – Dyrektor
Surowce i energia dla społeczeństwa
Misją Instytutu jest dostarczanie nauce i gospodarce nowoczesnych, ekonomicznych, ekologicznych i społecznie atrakcyjnych rozwiązań służących zrównoważonemu rozwojowi kraju i regionów w obszarze surowcowym i energetycznym. Misja ta jest realizowana pod hasłem: Surowce i energia dla społeczeństwa.
Wywiad z Dyrektorem Instytutu - prof. Zbigniewem Śmieszkiem na łamach rocznika Mistrzowie Nauki
Jaka jest rola i znaczenie Instytutu Metali Nieżelaznych w branży metali nieżelaznych?
Polski przemysł metali nieżelaznych znajduje swoje oparcie w krajowych zasobach surowcowych: w rudach miedzi, cynku , ołowiu i w metalach towarzyszących tym rudom. Rozwijany od wczesnych lat powojennych, obejmuje też przetwórstwo aluminium i stanowi dzisiaj znaczący sektor gospodarki.
O takim Centrum marzyłem od zawsze, bo Świętokrzyskie było białą plamą na mapie onkologicznej, chorzy na nowotwory z tego regionu musieli jeździć do Krakowa i Warszawy, żeby się leczyć.
Dr hab. n. med. Stanisław Góźdź
Książkę pt.:"Mistrzowie Nauki- rzecz o zespołach naukowych" dedykujemy tym, którzy szukają inspiracji. Tym, którzy dają szansę życiu, aby ich zaskakiwało. Tym, którzy niespodziewanie budzą się z nowymi pomysłami i odnajdują w sobie energię, aby dokonywać rzeczy, wydawałoby się na pozór, niemożliwych. Zespołom naukowo-badawczym, uczonym, przedsiębiorcom, politykom, pasjonatom, menedżerom, finansistom, samorządowcom i wszystkim, którzy interesują się odkryciami, nauką, ekonomią, gospodarką czy innowacjami.
Książka "Pasje i marzenia liderów XXI wieku" to 21 inspirujących opowieści ludzi biznesu i nauki; przedsiębiorców, biznesmenów, menadżerów i uczonych.
Przedsiębiorcy: Andrzej Blikle, Henryk Orfinger, Wojciech Soszyński, Jędrzej Wittchen, Józef Wojciechowski, Rafał Bauer. Menedżerowie: Lidia Adamska, Ewa Małyszko, Karina Wściubiak-Hankó, Robert Kierzek. Kobiety biznesu: Dorota Soszyńska, Irena Eris, Monika Wittchen, Teresa Mokrysz.Ludzie nauki: Krzysztof Obłój, Bogusław Maciejewski, Katarzyna Chałasińska – Macukow, Henryk Krawczyk, Henryk Skarżyński, Waldemar Tarczyński.A także psycholog- Wojciech Eichelberger.