Popularyzująca osiągnięcia nauki w Polsce na temat unikatowości, potencjału, rozwoju nauki, innowacyjnych projektów badawczych. Inspirująca do tworzenia współpracy i partnerstwa gospodarczego, relacji biznesowych pomiędzy światem nauki, badań i rozwoju a światem gospodarki, przemysłu i biznesu.
Zamów przez This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., wydanie papierowe 68 zł (w tym koszt wysyłki- list polecony lub INPOST), ebook w cenie 55 zł.
Książka dostępna od 15 września 2023 r.
Książka pt.: “Mistrzowie Nauki i Innowacyjności” jest oryginalną, autorską publikacją poświęconą wnikliwym rozważaniom na temat unikatowości nauki, osiągnięć naukowych, innowacyjnych projektów, obszarów i zespołów badawczych, współpracy z przemysłem, gospodarką, biznesem, z szeroko rozumianym otoczeniem społeczno-gospodarczym, partnerstwa gospodarczego, wynalazków, odkryć, a także interdyscyplinarności i multidyscyplinarności nauki.
Publikacja ta stanowi również kontynuacją i dalszy rozwój idei zawartych w moich książkach: „Pasje i marzenia liderów XXI wieku” (2011),
„Mistrzowie Nauki – rzecz o zespołach naukowych” (2017).
„Mistrzowie Nauki i Innowacyjności” (2019).
Bieżące wydanie otwiera artykuł pt.: „Platforma transakcyjna dla giełd” opisujący innowacyjny projekt prowadzone przez Giełdę̨ Papierów Wartościowych w Warszawie. Projekt bazujący na osiągnięciach i możliwościach nauki w zastosowaniu do nowych rozwiązań z przełożeniem na wzrost gospodarczy i rozwój biznesu.
Profesor Bronisławem Marciniak referuje temat badań i rozwoju wielodyscyplinarnego Centrum Zaawansowanych Technologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Profesor Janusz Mikuła mówi na temat współpracy, działalności i osiągnięć, obszarów i zespołów badawczych na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Fizyki Politechniki Krakowskiej.
Profesor Andrzej Gamian opowiada o osiągnięciach i unikatowej działalności Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu.
Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prezentuje profesor Małgorzata Szumacher.
W książce znajdą również Państwo artykuł pt.: „Półprzewodniki, nanomateriały i technologie wysokociśnieniowe - Instytut Wysokich Ciśnień́ PAN”. W nim profesor Michał Boćkowski przedstawia potencjał, działalność i osiągnięcia Instytutu w obszarze partnerstwa gospodarczego i współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, z podkreśleniem znaczenia badań naukowych, odkryć i wynalazków.
Profesor Ewa Gudowska-Nowak i profesor Piotr Salabura prezentują najlepsze studia, unikatowość nauki, osiągnięcia we współpracy z biznesem na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
O interdyscyplinarności zespołów naukowo-badawczych w Instytucie Nauk Geologicznych mówi profesor Ewa Słaby.
Wymieniłem jedynie kilka artkułów z bogatej różnorodności tego zbioru.
Podsumowując, misją tej książki jest popularyzacja osiągnięć nauki w Polsce na temat unikatowości, potencjału, rozwoju nauki, innowacyjnych projektów badawczych. Inspirowanie współpracy i partnerstwa gospodarczego oraz tworzenia relacji biznesowych pomiędzy światem nauki, badań i rozwoju a światem gospodarki, przemysłu i biznesu.
Życzę inspirującej lektury
Mariusz Blimel
redaktor naczelny
czasopisma Nauka Innowacje Biznes
książki pt.: „Mistrzowie Nauki i Innowacyjności”