Warsaw Business Guide - logo

NAUKA INNOWACJE BIZNES

    Popularyzująca osiągnięcia nauki w Polsce na temat unikatowości, potencjału, rozwoju nauki, innowacyjnych projektów badawczych. Inspirująca do tworzenia współpracy i partnerstwa gospodarczego, relacji biznesowych pomiędzy światem nauki, badań i rozwoju a światem gospodarki, przemysłu i biznesu.

MNI 2023 cover

Zamów przez Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., wydanie papierowe 68 zł (w tym koszt wysyłki- list polecony lub INPOST), ebook w cenie 55 zł.

 

Książka dostępna od 15 września 2023 r.

 

Książka pt.: “Mistrzowie Nauki i Innowacyjności” jest oryginalną, autorską publikacją poświęconą wnikliwym rozważaniom na temat unikatowości nauki, osiągnięć naukowych, innowacyjnych projektów, obszarów i zespołów badawczych, współpracy z przemysłem, gospodarką, biznesem, z szeroko rozumianym otoczeniem społeczno-gospodarczym, partnerstwa gospodarczego, wynalazków, odkryć, a także interdyscyplinarności i multidyscyplinarności nauki. 

                 Publikacja ta stanowi również kontynuacją i dalszy rozwój idei zawartych w moich książkach: „Pasje i marzenia liderów XXI wieku” (2011), 

„Mistrzowie Nauki – rzecz o zespołach naukowych” (2017).

„Mistrzowie Nauki i Innowacyjności” (2019).

                 Bieżące wydanie otwiera artykuł pt.: „Platforma transakcyjna dla giełd” opisujący innowacyjny projekt prowadzone przez Giełdę̨ Papierów Wartościowych w Warszawie. Projekt bazujący na osiągnięciach i możliwościach nauki w zastosowaniu do nowych rozwiązań z przełożeniem na wzrost gospodarczy i rozwój biznesu. 

        Profesor Bronisławem Marciniak referuje temat badań i rozwoju wielodyscyplinarnego Centrum Zaawansowanych Technologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

                  Profesor Janusz Mikuła mówi na temat współpracy, działalności i osiągnięć, obszarów i zespołów badawczych na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Fizyki Politechniki Krakowskiej.

         Profesor Andrzej Gamian opowiada o osiągnięciach i unikatowej działalności Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu.  

                   Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prezentuje profesor Małgorzata Szumacher.

                  W książce znajdą również Państwo artykuł pt.: „Półprzewodniki, nanomateriały i technologie wysokociśnieniowe - Instytut Wysokich Ciśnień́ PAN”. W nim profesor Michał Boćkowski przedstawia potencjał, działalność i osiągnięcia Instytutu w obszarze partnerstwa gospodarczego i współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, z podkreśleniem znaczenia badań naukowych, odkryć i wynalazków. 

                   Profesor Ewa Gudowska-Nowak i profesor Piotr Salabura prezentują najlepsze studia, unikatowość nauki, osiągnięcia we współpracy z biznesem na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. 

                   O interdyscyplinarności zespołów naukowo-badawczych w Instytucie Nauk Geologicznych mówi profesor Ewa Słaby.

Wymieniłem jedynie kilka artkułów z bogatej różnorodności tego zbioru. 

                   Podsumowując, misją tej książki jest popularyzacja osiągnięć nauki w Polsce na temat unikatowości, potencjału, rozwoju nauki, innowacyjnych projektów badawczych. Inspirowanie współpracy i partnerstwa gospodarczego oraz tworzenia relacji biznesowych pomiędzy światem nauki, badań i rozwoju a światem gospodarki, przemysłu i biznesu.

 

 

Życzę inspirującej lektury

Mariusz Blimel 

redaktor naczelny 

czasopisma Nauka Innowacje Biznes 

książki pt.: „Mistrzowie Nauki i Innowacyjności”

 

nauka innowacje biznes

 • logo na www Wydzia Chemii UJ 
 • wat 75 
 • logo wcy na www png
 • LOGO 55 lecie na www
 • wczt uam
 • IEn logo kopia
 • iitd pan
 • imol pan
 • sco kielce
 • 70 lecie wmw upp
 • wmw upp
 • IGSMiE logo PL CMYK
 • UP logo

 

 

Kontakt

Newsletter

Get latest updates and offers.
Poland Business Guide 2024