Warsaw Business Guide - logo

NAUKA INNOWACJE BIZNES

  Czy w Polsce buduje się innowacyjne oprogramowanie dla instytucji finansowych?

Czytaj więcej...

  Proekologiczne technologie stosowane w produkcji mieszanek mineralno-asfaltowych

Czytaj więcej...

Rozmowa z dr inż. Barbarą Juszczyk, dyrektor Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytutu Metali Nieżelaznych

Czytaj więcej...

„Chcemy odejść od wizji Portu Gdynia jako ogniwa w łańcuchu logistycznym, chcemy tworzyć kompletne łańcuchy, które sięgną w głąb kraju”. Adam Meller Prezes

Czytaj więcej...

Obecnie czynimy starania, aby pozyskać nowe tereny dla Portu Gdynia. W pierwszej fazie dotyczy to terenów położonych w gminach: Kosakowo i Rumia – jest to bezpośrednio związane z utworzeniem Doliny Logistycznej.Mariusz Blimel: Jakie są najważniejsze cele strategii rozwoju Portu Gdynia do 2027 roku? Proszę o ich przedstawienie… 

Czytaj więcej...

    Książka "Pasje i marzenia liderów XXI wieku" to 21 inspirujących opowieści ludzi biznesu i nauki; przedsiębiorców, biznesmenów, menadżerów i uczonych.   Trzeba wierzyć w to, co się robi i to kochać (rozmowa z Teresą Mokrysz) Co stanowi dla pani głęboką motywację, a także inspirację do rozwijania biznesu?

Czytaj więcej...

Ammono to pasja, odwaga i przekonanie o skuteczności realizacji projektu w PolscePrzed założeniem firmyNauka i Biznes: Jak się zrodził pomysł na firmę? Skąd wzięło się ziarno i dlaczego wykiełkowało?Robert Dwiliński: Jeszcze na etapie studiów magisterskich okazało się, że dziedzina fizyki nie tylko jest ciekawa sama w sobie, ale i ta wiedza może generować poważne dobra pożyteczne dla człowieka. I już wtedy zastanawiałem się, co można zrobić pożytecznego wykorzystując wiedzę z dziedziny fizyki. Pierwszym wyborem była fizyka ciała stałego, która daje możliwości stworzenia różnych materiałów.

Czytaj więcej...

W dniach 22-24 września 2010 roku odbyła się w Warszawie międzynarodowa konferencja zatytułowana Zarządzanie innowacjiami. Została ona zorganizowana przez Warszawski Uniwersytet Medyczny we współpracy z Instytutem Nenckiego, CEPT Konsorcjum oraz Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Celem konferencji było wzmocnienie współpracy w sektorze B + R w Europie Środkowej i Wschodniej, jak również opracowanie, oparte na najlepszych zagranicznych praktykach, strategii i modelu organizacyjnego dla transferu technologii.

Czytaj więcej...

  Jak nauczać o przedsiębiorczości?   Od 17 do 23 lipca 2011 roku Szkoła Główna Handlowa w Warszawie była gospodarzem kolejnej edycji warsztatów dla profesorów wyższych uczelni z całej Europy. Warsztaty pod nazwą European Entrepreneurship Colloquium zostały zainicjowane przez przedsiębiorcę dr. Berta Twaalfhovena, twórcę i lidera fundacji European Forum for Entrepreneurship Research (EFER). Dzięki warsztatom profesorowie z Europy mają możliwość zapoznania się z nowoczesnymi technikami nauczania przedsiębiorczości stosowanymi na uniwersytetach amerykańskich. Organizatorzy i uczelnie partnerskie w ramach konsorcjum: http://www.efer.eu/pro/pro01_02.htm Projekt został objęty patronatem polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej 2011 Patronat medialny:

Czytaj więcej...

Prof. zw. dr hab. Krzysztof Obłój, Międzynarodowe Centrum Zarządzania, Uniwersytet Warszawski i Akademia L. Koźmińskiego: Napisałem o tym właśnie książkę pt. „Pasja i dyscyplina strategii”, która ukazała się miesiąc temu. Prezentuję ten temat na podstawie badań nad polskim przedsiębiorcami, które rozpocząłem w latach 90. Pasja i dyscyplina są w przedsiębiorstwie szalenie potrzebne. Marzenia są potrzebne do tego, żeby firma była bardzo optymistyczna, sięgała w przyszłość, próbowała dokonać trochę nierealistycznego skoku do przodu.

Czytaj więcej...

nauka innowacje biznes

  • logo na www Wydzia Chemii UJ 
  • wat 75 
  • logo wcy na www png
  • LOGO 55 lecie na www
  • wczt uam
  • IEn logo kopia
  • iitd pan
  • imol pan
  • sco kielce
  • 70 lecie wmw upp
  • wmw upp
  • IGSMiE logo PL CMYK
  • UP logo

 

 

Kontakt

Newsletter

Get latest updates and offers.
Poland Business Guide 2024